Як кава впливає на організм і настрій

18.06.2021
3 хв
309
Не секрет, що кава робить на організм бадьорить, стимулюючий ефект. Але крім цього, є маса інших ефектів, які відбуваються в організмі - зокрема, і з нашим настроєм, але ми не надаємо їм значення. Давайте в них розберемося.

Палітра хімічних речовин

На сьогоднішній день, приготування кави знайшло високу популярність: повсюдно відкриваються міські кав'ярні по типу легендарного Starbucks, підприємці беруть вендінгове обладнання в оренду і встановлюють їх у місцях з високою прохідністю (напевно ви зустрічали кавові автомати), а в багатьох країнах Європи каву готують прямо на вулиці, в турці. Але, незалежно від способу приготування кави, його вплив на організм обумовлено складом, а саме набором хімічних речовин. Розглянемо ефекти кожної хімічної речовини.

Кофеїн

Перш за все, це кофеїн. Кофеїн усуває відчуття втоми і дарує відчуття енергії, бадьорості. Це пояснюється використанням резервних енергетичних ресурсів організму. Кофеїн також збільшує синтез норадреналіну - гормону, що стимулює роботу нервової системи. Як результат, ми відчуваємо себе бадьоріше. Якщо говорити про позитивні ефекти, кофеїн знижує ріст пухлинних клітин шлунково-кишкового тракту (ШКТ), скорочує негативно вплив факторів, що провокують розвиток раку шлунково-кишкового тракту і сприяє результативній профілактиці хвороби Паркінсона. Важливо враховувати, що всі перераховані дії безпосередньо залежать від дози.

Поліфеноли

Це спеціалізовані молекули, які надають антиоксидантну дію на наш організм. Якщо говорити простіше, то саме вони підтримують мозок в працездатному стані і скорочують негативну дію вільних радикалів (це нестійкі атоми, які ушкоджують клітини організму, викликають передчасне старіння і розвиток різних захворювань). Як результат, знижується рівень стресу в організмі, сповільнюється старіння клітин, запальні процеси стають менш вираженими.

Хлорогенова кислота

Володіє широким спектром корисних ефектів: скорочує рівень артеріального тиску, покращує стан шкіри, надає протипухлинну активність, призводить рівень цукру в крові до нормального рівня, має антибактеріальні властивості.

Дітерпени

Об'єднують кафеоль і кафестол. Дані речовини мають наступні дії: протизапальний ефект, скорочення рівня секреції жовчних кислот, стимуляція синтезу інсуліну (сприяє скороченню ризику цукрового діабету).

А що з настроєм?

Тепер поговоримо про те, як вживання кави впливає на наш настрій. Тут також важливо підкреслити, що не має значення, де і як приготовлений напій: в кофематов в оренду, в кавомашині, в турці і т.д. Найбільш очевидний вплив на настрій - посилення або підвищення уважності після чашки кави. Таким чином, ранковий еспресо або капучіно з вендінгових автоматів в оренду в Києві не тільки допоможе прокинутися, але і підвищить продуктивність, ефективність виконання поставлених завдань. Як вже говорилося вище, кава стимулює роботу нервової системи. Як результат, в кров викидаються такі гормони як дофамін, серотонін. Вони готують організм людини до негативних чинників навколишнього середовища і екстрених ситуацій без зайвого занепокоєння, дратівливості і збудження. Також поширена думка, що кава сприяє мінімізації ризику розвитку депресивних станів і симптомів депресії. Однак існуючі на сьогоднішній день дослідження поки не дали однозначної відповіді. Проведені дослідження довели, що кава скорочує симптоми депресії. Наприклад, був проведений експеримент, який довів, що кофеїн усуває здатність мозкових рецепторів реагувати на стресові фактори. З цього випливає, що кава можна використовувати для усунення депресії, її симптоматики або поганого настрою. Дослідження, проведене при Гарвардському університеті з 1996 по 2006 роки продемонструвало, що вживання кави веде до скорочення частоти проявів симптомів депресії. Важливо відзначити, що була виявлена ​​кореляція між кількістю вживаного напою і ефектом. У групі людей, які випивали 1 чашку в день, депресія розвивалася на 15% рідше, ніж у людей, які не пили кави взагалі. А у людей, які випивали 2 чашки в день, депресія розвивалася ще на 20% рідше, тобто на 35% рідше, ніж у тих, хто не вживав кавові напої.

Підводимо підсумки

Кава володіє як позитивними, так і негативними ефектами. Важливо знати міру і не переборщувати з вживанням напою. А якщо ви відносите себе до поціновувачів кави або хочете перетворити свою любов до кави в прибутковий бізнес, компанія «Сіба.Кафе» пропонує безкоштовно орендувати кавовий апарат.Більш детальні умови оренди вендінгових кавових апаратів ви можете дізнатися на офіційному сайті компанії.
image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв