Топ 5 напоїв з кавового автомата

07.06.2021
3 хв
38

Приводів випити кави може бути багато. Та й самі кавові напої давно перестали асоціюватися з єдиним смаком і ароматом. На підставі того яку каву частіше купують ми склали список з 5 найбільш популярних напоїв.

Еспрессо

Цінителі еспресо люблять його за міцний, яскравий смак і ароматну пінку, яка є ознакою дотримання технології приготування.

Це головний напій в світі кава з автоматів, тому що на його основі готується більшість інших кавових напоїв.

Винайшли еспресо в Італії, а широку популярність він придбав там в 30 роки XX століття. Італійці любили пити каву на ходу, а всі відомі на той час методи його приготування були тривалими. Тому місцеві винахідники активно розробляли і вдосконалювали різні механізми, щоб прискорити цей процес. Але назва напою походить не від слова експрес, тобто швидко, а перекладається як "під пресом, видавлений". Тут існує зв'язок зі способом приготування.

чашка еспрессо

Метод приготування еспрессо полягає в тому, що через спресовані мелені кавові зерна під тиском пропускається гаряча вода. Така технологія не передбачає заварювання, тому весь процес займає мало часу. До того ж, еспресо має невеликий об'єм (25-30 мл), його можна швидко випити і підбадьоритися.

Американо

Напій, який з'явився на стику відмінностей в кавовій культурі італійців і американців. Після завершення Другої світової війни, на території Італії залишилися американські військові бази. Коли американець замовляв каву, а йому приносили еспресо - було незвично: кружка маленька, а кава дуже міцний. Такий напій сильно відрізнявся від звичного їм фільтрового кави і вони часто просили долити води. Для такого способу подачі еспресо італійські бариста вигадали назву американо. А в подальшому і сам напій отримав таку назву.

Багато бариста не визнають американо самостійним кавовим напоєм, а сприймають буквально - як еспресо, розведений водою. Але серед любителів кави з автомата цей напій дуже популярний. За рахунок більшої пропорції води і правильно підібраного кави для автомата, американо виходить не такий міцний, як еспресо. У нього можна додати молоко або вершки.

Капучино

Ідеально збалансований кавовий напій. Молоко і еспрессо знаходяться в тих межах, коли не перебивати смак один одного.

Капучіно можна назвати божественним напоєм. Існує легенда про те, що його придумали монахи ордену капуцинів. Кава допомагала їм зберігати бадьорість під час тривалих молебень. Але церква не схвалювала вживання цього напою. Щоб прямо не порушувати заборону церкви на вживання кави, монахи спробували додавати в нього молоко, яке приховувало виражений кавовий смак. Подейкують, що назва напою походить саме від назви цього ордена.

Латте

Комбінація еспресо і спіненого молока. У кав'ярнях цей напій подають в прозорих келихах. А все через те, що різні за своєю щільності кави і молоко формують візуально красиву трехслойность. Чашка латте Молоко для латте має бути з високим вмістом білка, тоді при збиванні піна вийде тягучою і рівномірною. Збивають молоко для латте за допомогою капучинатора. Від капучино, латте відрізняється великою кількістю молока і високою пінкою.

Латте - напій родом з Італії, існує кілька версій його походження. За однією з них, латте придумали італійські домогосподарки. Вони додавали в капучино молоко для того, щоб напій можна було давати дітям. За іншою версією, до створення латте причетні американці. Класичний капучино здавався їм дуже міцним, тому вони, як і в історії з еспресо, просили розбавити його. Тільки еспресо розбавляли водою, а латте - додатковою порцією молока. Цікаво, що якщо в італійській кав'ярні попросити латте, вам можуть принести просто молоко. Тому що латте на французькому означає "молоко". А кавовий напій вони називають "кави латте".

Флет Уайт

Молочно-кавовий напій в складі якого, на відміну від латте, переважає кави. Готується на основі одинарної або подвійної порції еспресо з додаванням гарячого молока. Пінки майже немає. Цей цілісний напій може стати чудовою альтернативою тим, хто звик додавати в американо молоко або вершки.

На відміну від чотирьох попередніх напоїв, Флет Уайт не італійського. Бариста з Нової Зеландії і Австралії до сих пір сперечаються між собою, хто першим придумав цей напій. Як би там не було, але зараз цей напій - один з найпопулярніших видів кави з автомата, в якому переважає кавовий, а не молочний смак. У дослівному перекладі Флет Уайт означає "кави з молоком без пінки".

Від чого залежить смак кави з автомата?

Кава і молоко: два основних компоненти. А скільки видів кави в апаратах можна з них приготувати, застосовуючи різну рецептуру і додаткові інгредієнти (шоколад, кориця, солодкий сироп, ірландський віскі). Але смак цих напоїв безпосередньо залежить від якості сировини, сорти кави, країни проростання, рецептури і часу екстракції. Для приготування кави в автоматах нашої вендінгової компанії Siba.cafe ми використовуємо італійський кави Lavazza:

  • 100% арабика;
  • країни проростання: Бразилія, Гондурас, Перу і Колумбія;
  • комбінація преміального зернового і капсульної кави.

Кава настільки глибоко проник в сучасну культуру, що тепер його п'ють всюди: вдома, під час прогулянки, на роботі, і не тільки вранці. Різноманітність кавових напоїв з кавового автомата дозволяє кожному вибирати кави під будь-який привід і настрій.

image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв