Переваги і недоліки кави з автомата

16.07.2021
3 хв
78

Сучасний світ передбачає прискорений темп життя. Тому багато хто вибирає каву з автомата. Користь і недоліки такої кави залежать від типу і класу вендінгового обладнання.

Якщо ви плануєте насолодитися чашечкою кави, що бадьорить, варто віддавати перевагу апаратам з зерновим або капсульної методом приготування. Такі автомати з легкістю зроблять ароматний напій, який легко порівняти з шедеврами від найкращих бариста міста. При цьому ви не втрачаєте час на люб'язності з персоналом.

Перші вендингові апарати з'явилися в 1946 році. Але вони готували виключно розчинна кава з автомата. Шкода синтетичних і порошкових напоїв давно доведений. Тому в 1984 р ситуацію почали виправляти, розробивши перше обладнання з вбудованою кавомолки. З 1991 року в автоматизованих кав'ярнях можна купити свіжозварений зернова кава.

Сучасні кофемати мають такі переваги:

 • компактність - проблем з пошуком місця для установки не виникає;
 • зручність - оснащення доповнено сенсорним меню;
 • контроль - клієнт може відрегулювати кількість цукру;
 • самодіагностика - обладнання повідомить про акти вандалізму і раптових поломок;
 • віддалений доступ - перезавантажити апарат можна з будь-якої точки світу.
вендінговий автомат для кави

Автоматичні кав'ярні відрізняються зручним інтерфейсом і неповторним якістю приготованих напоїв. Вони створені, щоб обслуговувати велику кількість клієнтів на максимальній швидкості. Як і всі типи техніки, вендінгове обладнання має свої переваги й недоліки. Про них ми поговоримо більш детально.

Основні переваги кавових автоматів

Під словом «вендінг» розуміють продаж товарів або послуг (у нашому випадку, готового кава) за допомогою автоматизованого обладнання. Це передбачає скорочення витрат на додатковий персонал та оренду. Адже для установки вендінгового апарату досить до 1,5-1,75 м2 вільного простору. Вам не потрібен продавець, адже вибір напою і оплату клієнт проводить самостійно.

Важливо: основним плюсом для бізнесу вважається швидка окупність. Тому вендингові автомати вибирають для оперативного старту з мінімальними капіталовкладеннями і стрімким отриманням чистого прибутку.

Ключові переваги кави з автомата:

 • Насичений смак і аромат. Для приготування кави використовуються свіжомелені зерна або кавові капсули.
 • Оперативне приготування. Зазвичай з моменту оплати до отримання готового напою проходить до 30-60 секунд. При цьому ви не залежите від моторності барісти.
 • Робота 24/7. Автомати обслуговують клієнтів у будь-який час доби, без перерв на особисті потреби. Це дозволяє насолоджуватися улюбленим еспресо або латте хоч о 3 годині ночі.
 • Асортимент. Зазвичай обладнання доповнено розширеним меню, що включає до 18-20 типів кави та напоїв. Також доступні кавово-снековиє апарати.
 • Приємна вартість. Вендингові автомати приваблюють демократичними цінами на напої. Тому вони складають відчутну конкуренцію мобільним кав'ярнях, в яких вартість чашечки кави, що бадьорить в 1,5-3 рази вище, ніж в вендінговому автоматі.
 • Дотримання рецептури кави в автоматі. Якість такого напою обумовлена суворим дотриманням температурного режиму, часу обсмажування і професійним тиском під час приготування.
 • Доступність. Найчастіше вендингові апарати встановлюють в місцях з великою прохідністю, включаючи бізнес-і розважальні центри, освітні заклади, концертні майданчики, кінотеатри і супермаркети. Ви можете насолодитися чашечкою кави на навчанні, під час роботи або під час візиту в торговий центр.
 • Гнучка система оплати. Сучасні кофематов дозволяють провести розрахунок готівкою і переведення коштів через смартфон. Також можлива оплата за допомогою мобільного додатку.
 • Ніяких незручностей і незручностей. Немає необхідності спілкуватися з персоналом, підтримувати діалог і залишати на чай.
фото кавового автомата

Додатковою перевагою стане висока якість зерен. Адже в вендінгових апаратах використовують елітні сорти кави з лінійки Lavazza Expert/Expert+. Приготування напоїв з подачею води під професійним тиском допомагає повноцінно розкрити їх смакові якості. Ви насолоджуєтеся кожним ковтком ароматного кави.

Мінуси кавових автоматів

Перші вендингові апарати готували тільки розчинну каву. Він був несмачним і досить шкідливим, тому що містив синтетичні смакові добавки, лише імітують кави. Але сучасне обладнання дозволяє надавати клієнтам великий асортимент натуральних напоїв. Вони бадьорять і тонізують, позитивно впливаючи на стан організму.

Недоліки кави з автоматів:

 • Стандартний обсяг напоїв. Не можна зробити каву більш міцним і відхилитися від заданої рецептури.
 • Дефіцит витратних матеріалів. При великому потоці клієнтів нерідко закінчується додатковий цукор в стіках, размешівателі, кришки і сиропи.
 • Пластикові та паперові стаканчики. Це трудноперерабативаемие компоненти з тривалим терміном розкладання.

Висновок очевидний: вендінгове обладнання підвищило зручність клієнтів і подарувало нові можливості для бізнесменів. Тепер ви завжди можете насолодитися натуральною кавою «на ходу», не втрачаючи час на візити в кав'ярню і очікування.

image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв