Обслуговування кавомашини

16.07.2021
3 хв
53

Навіть найнадійніше обладнання вимагає належного догляду. Адже якщо не виконувати чистку і сервіс, поломок не уникнути. Тому обслуговування кавомашини має проводитися систематично.

Фахівці рекомендують дотримуватися загальних правил експлуатації кавоварок:

 • вибирайте фільтровану або очищену воду;
 • замовляйте спеціалізований кави;
 • відключайте прилад від мережі, коли не використовуєте його;
 • регулярно проводите очищення обладнання.

Не забувайте: правильне сервісне обслуговування кавомашини збільшує термін її служби. Це запорука справної роботи цінного обладнання.

Догляд за кавоваркою

Новоспечені власники обладнання часто забувають виконувати обов'язкові процеси, відкладаючи їх на потім. Але такий підхід є помилковим, адже відсутність правильної очищення призводить до прискореного зносу. Результат буде плачевним, і незабаром кавоварка почне «дивувати» несподіваними поломками. Уникнути цього допоможе комплексна турбота про обладнання.

Правильний догляд за кавоваркою повинен включати такі процеси:

 • усунення накипу;
 • очищення контейнера для відходів;
 • чистка резервуара для рідини;
 • усунення забруднень в заварювальному блоці.

Кожна процедура має свої особливості і вимагає більш детального розгляду.

Чистка кавомашини від накипу

Розпізнати, що обладнання засмічено нескладно. Адже про наявність накипу розповість зміна смаку кави, з появою характерною гіркуватості. Позбутися від проблеми можна двома методами:

 • Автоматичне чищення. Досить включити профільний режим на кавоварці.
 • Ручний догляд. Краще використовувати спеціалізовані засоби для чищення кавоварок. Усувати накип випливає з резервуара для води, знімних трубок і інших елементів. Для цього відключіть апарат від мережі, витягніть ємність для рідини і проведіть обробку. Потім промийте комплектуючі теплою водою (не гарячою) і встановіть на місце.
Важливо: під проточну воду можна поміщати тільки знімні деталі. Уникайте контакту електричних частин з рідиною. Корпус і незнімні вузли варто протерти ганчіркою з мікрофібри - цього достатньо.

Для поліпшення автоматичного усунення накипу, варто використовувати таблетки для чищення кавоварок. Вони прості у використанні і відрізняються високою ефективністю. Також такі компоненти допоможуть обробити внутрішні вузли, до яких немає доступу при ручному догляді.

Чистка контейнера для відходів

Про необхідність в усуненні накопичених крапель конденсату і залишків віджатого кави повідомить індикатор. Для очищення просто зніміть бачок і викиньте вміст в смітник. Рідина варто злити в раковину. Промийте знімні деталі проточною водою або використовуйте рідину для чищення кавоварок. Протріть ємності насухо і встановіть назад.

Чистка резервуара для води

Для усунення забруднень слід зняти ємність і промити її. Підвищити ефективність допоможе щадна хімія для чистки кавоварок. Після обробки, ретельно змийте залишки засобу водою, і витріть контейнер насухо. Тепер його можна встановити назад.

кофемашины после обслуживания

Чистка заварювального блоку

Цей вузол вимагає регулярного догляду. Адже залишки кави запросто потраплять всередину механізму, і завадять обертанню блоку для заварки. Такий недолік великими несправностями. Ремонт подібних неполадок буде коштувати дорого. Уникнути проблем допоможе правильний догляд за кавоваркою будинку:

 • обов'язкове очищення контейнера для зерен при кожному заповненні - якщо не встигаєте, проводите сервіс не рідше разу на тиждень або через кожні 200 чашок виданого кави;
 • догляд складається з промивання вручений групи теплою водою і ретельного усунення забруднень з верхнього фільтра;
 • при роботі з цим вузлом краще не використовувати порошок для чищення кавоварок, так як він прискорює вимивання змащення.
Корисна порада: не забувайте і про періодичного догляду за контейнерами для засипки зерен. Вона потребує мастилі раз в 30 днів або через кожні 500 порцій кави. При цьому використовуйте спеціальну харчову мастило.

Обслуговування зерновий кавомашини

Крім стандартного сервісу, таке обладнання вимагає і специфічного догляду:

 • підтримуйте кавомолку сухий і кожен раз перед засипанням зерен протирайте її вбирає серветкою;
 • своєчасно міняйте фільтр з урахуванням його типу - паперовий вимагає поновлення після кожного заварювання, а нейлоновий слід замінювати раз в тиждень;
 • не забувайте усувати кавовий макуха і залишки молока, інакше у напоїв з'являється неприємний кислий присмак.

Також не забувайте про обов'язкове усунення накипу. Такий догляд за зерновою кавоваркою передбачає використання спеціальних таблеток. Вони позбавлять від накипу в системі.

Догляд за капучинатором

Устаткування з розширеним функціоналом вимагає стандартного сервісу. Але є у капучинатором і специфічні «слабкі» місця. Це відвідна трубка і піноутворювач, які часто забиваються залишками молока або через використання несвіжих продуктів.

Усунути засмічення допоможуть таблетки або інше специфічне засіб для чищення капучинатора. Особливий склад виводить з обладнання залишки молочних жирів і інші забруднення. Виконувати такий догляд слід мінімум раз в 14 днів.

Важливо: промивайте піноутворювач після кожного приготування латте, капучино і інших типів кави з пінкою. Для цього охолодіть котел, зніміть профільну деталь, і пропускайте воду через парову трубку до появи чистого потоку.

Як часто проводити обслуговування кавомашини

Обслуговування кавомашини можна розділити по періодичності процесів:

 • Щоденні. Це чистка/заміна фільтрів (при необхідності), усунення відходів з бачка і забруднень з піноутворювача і відвідної трубки.
 • Щотижневі. Проводьте очистку варильного вузла.
 • Щомісячні. Виконуйте мастило варильного агрегату спеціальним засобом. Ручні машинки потребують додаткового усунення забруднень з отворів зливового диска і кошики. При цьому використовуйте зубну щітку або металевий скребок.
 • Раз на 2 місяці. Необхідно виконувати декальцинацію і ретельне очищення від накипу.
 • Раз в 1-3 роки. Замовляйте комплексний сервіс і діагностику обладнання. Стандартна ціна на обслуговування кавомашини від професіоналів невисока. Ця послуга продовжить термін служби обладнання.

Якісний сервіс - гарантія справної роботи і довговічності вашої кавоварки.

image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв