Догляд за зерновий кавоваркою

07.06.2021
3 хв
62

Забезпечити довговічність кавомашини, яка готує смачну каву без сторонніх присмаків - основний аргумент для того, щоб виробляти своєчасний догляд за автоматичної зерновий кавоваркою.

Головний ворог будь-якої побутової техніки, яка контактує з водою - це накип. Щоб необхідність очищення накипу кавомашини виникала якомога рідше, слід бути уважними при виборі води для приготування кави. Ми рекомендуємо використовувати бутильовану воду з низьким показником загальної мінералізації.

Також, зернову кавоварку варто очищати від твердих і рідких відходів, залишків розчинних інгредієнтів, протирати поверхні. Трохи про те як почистити кавоварку ми розповімо в цій статті.

Чістка зерновий кавомашини від накипу

Видалення накипу з бойлера та інших вузлів зерновий кавомашини вважається технічно складною процедурою, яка повинна проводитися:

 • фахівцем з технічного обслуговування кавових автоматів, наприклад, співробітником компанії Siba.cafe;
 • згідно з інструкцією по експлуатації конкретної моделі кавомашини.

Універсального алгоритму, як і чим очистити накип в кавомашині не існує. Все залежить від комплектації обладнання. Для зернових кавоварок, які є в асортименті Siba.cafe, можна виділити такі основні етапи очищення:

 • в резервуар з водою заливається або засипається засіб для декальцінаціі;
 • під носик роздачі поміщається контейнер з об'ємом в 1-2 літри;
 • активується режим очищення;
 • заливається чиста вода;
 • здійснюється кілька циклів промивки, щоб видалити залишки миючого засобу.

Після завершення процедури очищення, першу порцію кави рекомендується вилити.

Зернова кавоварка Necta Koro Prime оснащена автоматичною системою для промивання міксерів, варильного блоку і контурів для молока. Запускати таку промивку слід відразу після установки, а також після кожної перерви в використанні кавомашини, навіть якщо він становить менше двох днів. Така промивка здійснюється не тільки з метою очищення накипу в кавомашині, але і з метою загальної дезінфекції.

Крім автоматичної, слід проводити повну ручну промивку окремих вузлів зерновий кавомашини.

Як вибрати правильний декальцінатор для чистки?

Для декальцінаціі кавоварок можна використовувати такі фірмові види засобів від накипу: сухі порошки, таблетки, рідкі засоби. При виборі, чим краще очистити кавоварку від накипу, потрібно пам'ятати, що не так важливо, буде це засіб, який рекомендує виробник конкретної моделі кавоварки або інше оригінальний засіб. Головне, уважно ознайомтеся з інструкцією і простежте, щоб декальцінатор підходив для чищення автоматичних кавоварок.

Чистка знімних частин зерновий кавомашини

Загальні рекомендації:

 1. Для ручного миття окремих частин автомата не використовуйте струменя води під напором.
 2. Очищення кавоварки рекомендується проводити за допомогою теплого водного розчину і неагресивних миючих засобів.
 3. Перед проведенням процедур по догляду за кавоваркою, які передбачають її повну або часткову розбирання, обов'язково вимикайте кавоварку.
 4. Стежити за чистотою поверхонь. Протирати їх слід з використанням нейтральних миючих засобів, щоб запобігти корозії і окислення пофарбованих поверхонь або деталей з нержавіючої сталі.

Щоб очистити піддон для рідких відходів, потрібно злити рідину і промити нейтральним миючим засобом. Спустошувати піддон варто через однакові проміжки часу, не чекаючи поки сигнальний поплавок підніметься до поверхні решітки.

Після видачі максимальної кількості циклів приготування кави, необхідно спустошити також піддон для твердих відходів. Автомат видає про це повідомлення.

Щоразу під час заправки кавомашини, варто видаляти залишки сипучих продуктів з зовнішніх поверхонь кавового блоку, зокрема в області воронки для кави, фільтрів і скребків.

Щоб зберегти оригінальний смак кавових напоїв, особливу увагу потрібно приділити очищенню молочної системи кавомашини, міксерів та контурів для видачі напоїв. Їх дезінфекцію потрібно виконувати в такій послідовності:

 • вилучити лопатеве колесо міксера, воронку для води і відсіки для сипучих продуктів;
 • занурити їх у дезінфікуючий розчин на 20 хв.;
 • видалити всі видимі забруднення та плівки від кавових масел;
 • прополоскати чистою водою і висушити;
 • встановити деталі на місце.

Виконання перерахованих вище дій доцільно доручити кваліфікованим співробітникам нашої компанії Siba.cafe.

Правильна чистка молочної системи кавомашини

Механізм приготування напоїв з молоком влаштований таким чином, що після кожної видачі молока, відбувається автоматичне ополіскування носиків роздачі. Така часткова очищення кавомашини не скасовує необхідність регулярного зняття основних деталей молочної системи кавоварки з метою дезінфекції та промивання молочних контурів.

Для деяких моделей автоматичних кавоварок, також важливо знати як чистити капучинатор. Для цього трубку капучинатора слід опустити в миючий розчин і запустити програму промивання. По закінченню очищення, трубку вставити в ємність з чистою водою і активувати полоскання.

Частота очищення зернової кавомашини

Перед першою установкою для використання, виробники рекомендують проводити комплексну дезінфекцію водяних контурів і всіх компонентів автомата, які в процесі експлуатації можуть контактувати з харчовими компонентами.

Такі елементи як: бак для води, міксери, контури для видачі сипучих інгредієнтів і форсунки для розливу напоїв, потребують ретельної дезінфекції з частотою один раз на тиждень або частіше, залежно від:

 • ступеня жорсткості води;
 • вологості в приміщенні;
 • типу використовуваного сировини;
 • кількості приготованих напоїв.

Повне чищення кавомашини і промивку варильного блоку потрібно проводити як мінімум один раз в 6 місяців. А очищення капучинатора - кожен день.

Перш ніж робити тривала перерва в експлуатації кавомашини потрібно злити залишки води, повністю звільнити все ємності з відходами, промити їх і продезінфікувати. А коли вам знову знадобиться приготувати каву за допомогою зернової кавомашини, не забудьте запустити автоматичну систему промивання. Про неї ми згадували на початку статті. Але складні процеси очищення рекомендуємо довірити професіоналу.

image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв