Де розмістити вендінговий автомат з продажу кави

16.07.2021
3 хв
60

Створення власної автоматизованої точки з продажу кави не вимагає солідних капіталовкладень. Але де краще поставити вендінговий автомат, щоб обладнання швидко окупилося і почало приносити чистий прибуток? Адже вибір локації важливий для процвітання і активного розвитку бізнесу.

Критерії вибору розміщення кави автомата

Популярність вендінгових апаратів обумовлена доступною вартістю, високою якістю напоїв і комфортним розташуванням. Таке обладнання створено для тих, хто любить пити улюблену каву з мінімальною втратою часу. Тому чашка гарячого напою на ходу - то, що треба.

Вибираючи, куди поставити вендінговий автомат, звертайте увагу на 3 важливих аспекти:

 • Прохідність. При цьому важливо не тільки кількість людей, які проходять повз за годину або день, але і час їх перебування на обраній локації.
 • Точка установки. Вендинговий апарат повинен бути помітним і добре проглядатися з будь-якої ділянки приміщення. Так ви підвищите виручку.
 • Конкуренція. Враховуйте не тільки інші вендингові апарати, а й наявність недорогих кав'ярень, точок харчування і ресторанчиків. Якщо їх занадто багато, варто розглянути іншу локацію.

Роздумуючи, де розмістити вендінговий автомат, пам'ятайте і про технічну сторону питання. Краще вибирати майданчики в приміщенні, з наявністю безперебійного доступу до електрики. Також не забувайте про вартість оренди і попередні домовленості. Тому перед доставкою та монтажем обладнання, вийдіть на власника локації, і обговоріть умови співпраці з ним.

Залучити орендодавця можна такими фактами:

 • приготування натуральної кави від відомого бренду;
 • використання нового автомата, що працює без збоїв;
 • успішний досвід в установці автоматизованих кав'ярень (підходить тим, у кого вже є мінімум 1 працюючий вендінговий апарат).

Результат повністю залежить від якості обладнання.

фото вендінгового автомата в торговому центрі

Вендинговий автомат з кавою в торговому центрі

Багато хто вважає, що така локація забезпечить 100% результат і швидку окупність. Адже торговий центр володіє такими перспективами:

 • висока прохідність;
 • обмежений час у потенційних клієнтів;
 • високі ціни в конкуруючих кав'ярнях і на фудкорти.

У торгових і бізнес-центрів вашими основними клієнтами стануть продавці і співробітники місцевих магазинів, а також люди, які призначили зустріч в ТРЦ. Тому виручка буде нижче, ніж ви очікуєте з урахуванням щоденної прохідності. Середній прибуток складе від 10-12 тисяч грн./міс.

Кава автомат в навчальному закладі

Школи, університети, коледжі та академії відрізняються великою прохідністю і зручним графіком. Адже кожні 40-45 хвилин у студентів починається зміна. У цей час вони з задоволенням вип'ють філіжанку гарячої кави.

Вирішуючи, як поставити вендінговий автомат в школі чи університеті, враховуйте такі аспекти:

 • вік учнів - для дітей і підлітків оптимально меню з декількома типами какао і чаю, а не тільки з кавою;
 • тип закладу і прохідність - в університетах і коледжах потік студентів вище, ніж в школах;
 • конкуренція - краще займати майданчики, в яких ще немає вендінгових автоматів або ж вони встановлені не повсюдно.

Корисна порада: варто встановлювати кавове устаткування в помітних місцях: в холі, біля входу або в фойє. Так ви підвищите дохід, адже кофематов буде зручним для учнів.

Основна перевага навчальних закладів - наявність змін. Тому установка вендінгового апарату буде доречною. Адже термін зміни обмежений, і учні поспішають. Середня виручка в місяць: від 15 000 грн.

Вендинговий апарат в держ закладах

Рентабельна установка обладнання в закладах, які відвідують не тільки співробітники, але і прості люди. Це Пенсійний фонд, Відділення поліції, УМВС, РАЦСи, податкова інспекція.

Переваги вендінгового апарату в держ закладах:

 • постійний потік людей;
 • необхідність в очікуванні - черги стимулюють бажання випити кави;
 • безпека - в державних структурах вкрай рідкісні випадки вандалізму і навмисного псування майна.

Важливо: вибирайте тільки якісне обладнання. Адже в солідних державних структурах необхідна сертифікація. Також звертають увагу на терміни придатності і дотримання коректної технології приготування кави.

Держ установи відрізняються швидкою окупністю. Середній щомісячний дохід від вендинга складе від 15-16 тисяч грн.

Інші місця розміщення вендінгового автомата

Установка автоматизованих кав'ярень актуальна і в інших закладах з масовою відвідуваністю:

 • Палаци спорту і спортивні установи. Бажано вибирати точки з щоденними заняттями і тренуваннями. Це забезпечує високу прохідність і стабільний дохід від 6-10 тисяч грн./міс.
 • Палаци культури, цирки, кіно- і стандартні театри. Такі установи мають великий, але періодичної прохідністю. Тому рівень прибутку може становити від 5-7 тисяч грн. в місяць.
 • Вокзали, аеропорти і ж/д станції. Основна перевага цих локацій - цілодобовий потік людей і необхідність в очікуванні транспорту. Але варто пам'ятати про ризик вандалізму. Прибуток може скласти від 10-15 тис. грн./міс.

Автомати торгівельні - хороша ідея для початку власного бізнесу. Головне, правильно підібрати локацію для розміщення такої техніки і замовити надійний кофематов. Адже запорука стабільного прибутку - висока якість і неповторний смак натуральної кави.

image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв