Арабіка, робуста і …ліберіка?

10.03.2021
2 хв
49
Сьогодні для отримання кавових зерен по всьому світу вирощується понад 100 видів рослин. Всі кавові зерна діляться на сорти. Найбільш популярними і поширеними є: арабіка, робуста і ліберіка. Якщо про перші два види напевно знає кожен кофеман, то ось третій вид відомий не всім і часто викликає питання. Зокрема, для вендінгового обладнання в оренду переважно використовується арабіка і робуста, а ось ліберіка залишається в тіні. Давайте розбиратися.

Характеристика сорту

Ліберіка є сорт кави, який не володіє вираженим смаком, зате має насичений аромат. Варто відзначити низький вміст кофеїну в зернах цього сорту, частка якого не перевищує 0.8% - 2.5%. Кава з ліберіки виходить вельми специфічним і водянистим. Любителі міцних напоїв з терпким насиченим смаком рідко зупиняють свій вибір на ньому. А ось в кондитерській промисловості сорт використовується набагато частіше. Самі кавові зерна не можна віднести до високоякісних, тому Ліберіка переважно використовують для приготування кавових сумішей. Сорт додають в суміші за рахунок свого аромату. Важливо відзначити, що частка ліберіки в сумішах низька через гіркого смаку сорту.

Ботанічні особливості

Сама рослина є високим деревом висотою до 8-10 метрів, що виростає на континентах з жарким кліматом, переважно в Індонезії і Африці. Є й особливі екземпляри, які досягають у висоту 18 і вище метрів. На сьогоднішній день кавові дерева ліберіки виростають по всьому африканському континенту, на острові Шрі-Ланка, на Філіппінах і в Індонезії. Сьогодні, як правило, ліберіка практично не експортується і використовується в більшій частині в тих регіонах, де і росте. Дерево ліберіки можна відрізнити по великим листям, які мають форму опахало, і зернам. Ягоди характеризуються витягнутої рівною формою і практично в два рази перевищують за розмірами ягоди арабіки. Зерна в ширину складають 1-1.5 см, а в довжину 3-3.5 см. Характерною особливістю ліберіки є її обмежені врожаї, так як дерево примхливе і вимагає особливих мікрокліматичних умов. З цієї причини сорт не є вигідним з точки зору доцільності вирощування. Плюсом ліберіки є її стійкість до практично всіх хвороб кавових дерев.

Історія походження

Сорт був виявлений в кінці XVIII століття в процесі вивчення лісів Ліберії учнями Карла Ліннея. Звідси і пішла назва сорту. В подальшому дерево випадково знайшли і в Кот- д'Івуарі. Однак зерна цього кавового дерева почали використовувати для приготування напою, що бадьорить тільки на початку минулого століття, в Гвінеї. Якщо говорити про поширеність дерев ліберіки в наші дні, то серед всіх вирощуваних на плантаціях кавових дерев на сьогоднішній день на них припадає не більше 2% -3%.

Як правильно пити каву з зерен ліберіки?

Щоб смак сорту максимально розкрився, а аромат заграв всією палітрою, необхідно використовувати френч-прес для його приготування. Якщо смак приготованого напою здасться гострим, гостроту можна нейтралізувати молоком, вершками і цукром.

Підводимо підсумки

Як ви вже зрозуміли, сорт є неординарним і для вендінгових кавових автоматів в оренду його краще не використовувати. Для вендінгових автоматів в оренду в Києві радимо вибирати традиційні сорти арабіки або суміші арабіки і робусти. Компанія Сіба.Кафе пропонує не тільки оренду вендінгових апаратів, а й понад 70 різних сортів кави від провідних італійських виробників: Lavazza та інших. Хочете взяти кофематов в оренду або почати бізнес з оренди кавового автомата? На сайті компанії ви можете ознайомитись з моделями обладнання. Щоб безкоштовно орендувати кавовий апарат, необхідно всього лише регулярно замовляти для нього каву. Таким чином, ви можете встановити вендінговий апарат в своєму офісі для співробітників або ж почати прибутковий бізнес з мінімальними вкладеннями.
image

Отримати консультацію

Наш спеціаліст розповість про всі подробиці, допоможе у виборі оптимального рішення та організує безкоштовну дегустацію нашого продукту у Вашому офісі.
* Заповнюючи поля форми, ви погоджуєтеся на обробку персональних даних
image
image
image
image
image
image
image
image
Розповімо і наочно продемонструємо всі можливості наших рішень
Ви оціните смак і аромат наших кавових напоїв